604 243 484
Oprava laku auta Praha
Opravy ALU kol, disků
Poradenství, konzultace zdarma
Rychlá oprava laku již od r. 2008, nyní opět na původní adrese v centru Prahy
oprava laku auta

Máte problém s filtrem pevných částic?

Filtr pevných částic se nazývá i DPF filtr. Jeho hlavním úkolem je zachytávání pevných částic sazí v prostoru velmi jemného sítka. Následně při optimální teplotě dojde k přepálení těchto sazí.

Jako všechny části v motorovém vozidle tak i tento filtr má svou životnost. Ta je obvykle 70 000 - 400 000 km. Vždy to závisí na stylu jízdy. Je pravda, že čím více jezdí vozidlo po městě tím více se filtr ucpává. A zas naopak při jízdě po dálnici vozidlo dosahuje ideální podmínky na propálení filtru.

Časem se i tak každý filtr ucpe a majitel vozidla musí hledat řešení opravy této závady. Ceny nových filtrů z autosalonů jsou obrovské a právě proto majitelé hledají různá řešení.


Jedním z nich je odstranění DPF filtru z vozidla. Toto však nedoporučujeme nakolik vozidlo se po odstranění DPF filtru z pohledu zákona stává nezpůsobilé jízdy. Hrozí zde i pokuta ze strany policie za nelegální úpravy.

Vhodným řešením jsou DPF filtry z tzv. druhovýroby. Jsou to neoriginální díly avšak ve výrazně nižší ceně než cena originálu od oficiálního prodejce.

Pro příklad nové filtry v autorizovaných servisech pro Hyundai Tucson, Kia Sportage, Mitsubishi Outlander, Subaru Forester stojí cca 80 000 - 120 000 Kč.

Nejednou je cena za takový filtr obrovská ve srovnání s cenou daného vozidla (ojetého vozidla).

Právě proto pro majitele vozidel je ideální volbou zakoupení DPF filtru z druhovýroby. Obvykle dělají tyto filtry firmy, které se zabývají výrobou výfuků a katalyzátorů. Filtry tak jako originál obsahují keramické sítko a jsou homologovány pro použití na vozidlech daných značek.

Jejich ceny jsou v porovnání s cenou originálu jen zlomkové. Ceny druhovýroby se pohybují v rozmezí cca 5000 Kč - 35 000 Kč.

Přesný přehled o cenách si je možné vytvořit například na stránce prodejce www.dpffap.cz

 

Oprava poškrábaného laku

Auto před opravou laku

Po opravě laku auta

Oprava ALU kol Praha

Před opravou alu kol

Po opravě laku alu kola
Paint Fix Pro Praha - opravy laku © 2024 PaintFixPro.cz Praha, opravy laku auta, oprava ALU kol - Ing. Jan Luxemburk • Všechna práva vyhrazena • Články